Liu He, ABD'nin valilerini kabul etti

2018-05-21 21:05:15

 Çin Başbakan Yardımcısı Liu He, bugün 4. Çin-ABD Valiler Forumu'na katılmak üzere Beijing'e gelen Alaska Valisi Bill Walker ve New Mexico Vali Yardımcısı John Sanchez gibi bazı ABD'nin yerel hükümet temsilcilerini kabul etti.

Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Siyasi Bürosu Üyesi ve Başbakan Yardımcısı Liu He, görüşmede, Çin ve ABD'nin Washington'da ticaret ve ekonomi konularında aktif, gerçekçi ve verimli istişareler yaptıklarına işaret ederek, iki tarafın bazı konularda mutabakata vardıklarını, bu mutabakatın iki ülkenin halklarının çıkarlarına uyduğu gibi tüm dünyaya da yarar getireceğini kaydetti.

Çin-ABD Valiler Forumu'nun iki ülke arasında önemli bir yerel yönetimler arası değişim mekanizması olduğuna dikkat çeken Liu, iki tarafın forumda doğan fırsatlardan faydalanarak, yerel yönetimleri arasındaki gerçekçi işbirliğini pekiştirmelerini, böylece ikili ilişkilerin sağlıklı ve istikrarlı gelişmesini sağlamalarını arzuladıklarını söyledi.

ABD yerel hükümet temsilcileri, görüşmede, tüm dünyanın iki ülkeyi ticaret ve ekonomide uzlaşma sağlamalarından dolayı kutladığını söyleyerek; ABD'nin ticaret, yatırım, yeşil kalkınma, kültürel değişim gibi alanlarda Çin ile işbirliğini pekiştirmeye ve ikili ilişkilerin gelişmesine önemli katkı sağlamaya hazır olduğunu belirtti.

    

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor