İpek Yolu'nun ünlü isimleri Shaanxi'de

2018-05-16 15:40:02

Farklı ülkelerden gelen gazeteci ve İnternet fenomenlerinden oluşan İpek Yolu ekibi, 13 Mayıs'ta Shaanxi eyaletine bağlı Xi'an kentindeki ileri teknoloji bölgesinde yer alan kahve alanında girişimcilik bölgesini ziyaret etti.

“İpek Yolu'nun Ünlü İsimleri Shaanxi'de 2018” adlı etkinlik kapsamında Çin'i ziyaret eden ekip, Xi'an'da kahve kültürünün tanıtıldığı enformasyon paylaşım platformunu takdirle değerlendirdi.

Çin'in batısında bulunan “Silikon Vadisi” olarak nitelendirilen Xi'an İleri Teknoloji Bölgesi, Shaanxi ve Xi'an'ın ekonomik büyüme kutbu ve dışa açılan penceresi haline geldi.

“En yeni kavram, en güzel ekoloji, en büyük platform, en iyi politika ve en güzel çevre” olarak nitelendirilen Xi'an İleri Teknoloji Bölgesi, bölgesel kültür, inovasyon ve girişimcilik lokomotifi konumunda.

Ekip üyelerinden Türk basın mensubu Kamil Erdoğdu, “Esintili ve güneşli bir öğleden sonra burada bir kahve içmek, girişimci arkadaşlarla sohbet etmek, bunlar güzel şeyler. Xi'an'daki ileri teknoloji bölgesi, girişimcilere sermaye desteği vermenin yanı sıra böyle güzel bir çalışma ortamı da sağladı. Xi'an kentinin, ileri teknoloji bölgesinin liderliğinde refaha kavuşacağına inanıyorum.” dedi.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor