ABD medyası endişeli: En büyük zararı California görebilir

2018-05-08 19:30:28 CRI

Amerikan Route Fifty adlı haber sitesinde kısa süre önce yer alan makalede, Trump yönetiminin Çin'i hedef alan ticari politikalarının, başta California eyaleti olmak üzere ABD'de ekonomik gelişmeleri ciddi şekilde etkileyebileceği uyarısı yapıldı.

Brookings Enstitüsü ve California Bütçe ve Politika Merkezi'nin istatistiklere dayanılarak verilen bilgilere göre, California eyaleti Çin'le sıkı ekonomik ve ticari ilişkiler içinde bulunuyor, iki ülke arasındaki ticari anlaşmazlığın en çok bu eyalette istihdamı etkileyeceği tahmin ediliyor.

California'da ABD-Çin ticaret anlaşmazlığından etkilenen iş yeri sayısı 287 bini buluyor. ABD hükümeti her ne kadar Çin ve diğer bazı ekonomilere ek gümrük vergileri getirmek suretiyle, ülkedeki şirketleri ve işçileri korumaya çalıştığını duyursa da, ticari korumacılık girişimi uygulamada iş kaybına ve ekonomik belirsizliklere yol açıyor.

Makalede, ABD ekonomisine katkısı bakımından diğer eyaletlerden önde gelen California başta olmak üzere, tüm ülkenin, yerel ekonomiyi olumsuz etkileyebilecek mevcut ticaret politikasından endişe duyması gerektiği belirtiliyor.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor