İpek yolu ekibi, “Armut Diyarı” Korla'da

2018-05-08 11:58:23 CRI

İpek yolu ekibi, “Armut Diyarı” Korla'da

30'dan fazla Çinli ve yabancı basın mensubundan oluşan İpek Yolu ekibi dün, Xinjiang'daki temasları çerçevesinde Korla'yı ziyaret etti.

“İpek Yolu Ekonomik Kuşağı Çekirdek Bölgesi'ni Yakından Tanıyalım” adlı etkinliğe katılan basın mensupları, Xinjiang'daki temaslarını sürdürüyor.

Ekip, etkinlik kapsamında dün Xinjiang'a bağlı Bayingol Moğol Özerk İli'nin merkezi Korla'da yer alan Avati Armut Çiftliği'ni ziyaret etti.

Yerli ve yabancı basın mensupları, Avati Armut Çiftliği'nde, Korla armudu yetiştiriciliği ve pazarlaması hakkında kapsamlı bilgi edindi. Heyet, Çin'in tarım faaliyetlerinin bilimsel şekilde geliştirilmesi ve tarımda belirli bir standart oluşturulması yönünde yürütülen çalışmaları yakından inceleme imkanı buldu.

Korla'da armut yetiştiriciliğinin tarihi, bin 300 yıl öncesine dayanıyor. Dolayısıyla kent, “armut diyarı” olarak adlandırılıyor.

Korla'da yıllık armut üretim kapasitesi, yaklaşık 70 tona ulaştı. Korla armutları, ABD, Japonya, Avustralya, Kanada, AB ve Güneydoğu Asya ülkeleri gibi 10'dan fazla ülke ile bölgeye ihraç ediliyor. Armut üretiminden elde edilen gelir ise, Korla kentinin toplam kazancında önemli bir yer tutuyor.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor