Wang Yang: Fransa'yla işbirliğini güçlendireceğiz

2018-05-02 18:42:02

     Çin Halk Siyasi Danışma Konferansı Ulusal Komitesi Başkanı Wang Yang, bugün Beijing'de Fransa Ekonomi, Toplum ve Çevre Konseyi Başkanı Patrick Bernasconi ile bir araya geldi.


      Wang Yang görüşmede, son yıllarda Çin ve Fransa arasındaki ilişkilerin yüksek seviyede sağlıklı ve istikrarlı geliştiğine işaret etti. Ocak ayında Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un görüşme yaptıklarını hatırlatan Wang Yang, iki lider arasında geniş görüş birliğine varıldığını ve yeni dönemde ikili işbirliği için yol haritası çizildiğini kaydetti. Wang Yang, Çin'in, Fransa ile el ele vererek, iki liderin görüş birliklerini hayata geçirmeye, çeşitli alanlarda somut işbirliğini pekiştirmeye, böylece Çin-Fransa kapsamlı stratejik ortaklığını yeni düzeye taşımaya hazır olduğunu söyledi.


Danışma Konferansı ve ona bağlı Çin Ekonomi ve Toplum Konseyi'nin, Fransa Ekonomi, Toplum ve Çevre Konseyi ile dostane ilişkileri pekiştireceğini vurgulayan Wang Yang, iki ülke arasındaki ilişkilerin gelişmesine güç katacaklarını kaydetti.  


  Bernasconi,  Fransa Ekonomi, Toplum ve Çevre Konseyi'nin Çin ile Fransa arasındaki işbirliği ve değişime aktif şekilde katılarak güçlü destek vereceğini söyledi. Bernasconi, Fransa-Çin ile AB-Çin ilişkilerinin geliştirilmesine güç katmaya hazır olduklarını da dile getirdi.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor