Çin'in iş makinesi devi, Türkiye'ye açılıyor

2018-05-01 15:40:17

Çin'in en büyük iş makinesi üreticisi XCMG'nin Türkiye şubesi ve yedek parçalar merkezi kısa süre önce Ankara'da hizmete başladı.

Şirketin Ankara'da faaliyete geçmesi, Çinli işletmelerinin Türkiye'nin iş makineleri imalat piyasasına açılmasında yeni ilerleme olarak nitelendiriliyor.

XCMG (Xuzhou Construction Machinery Group) Türkiye'nin açılış törenine Çin'in Ankara'daki Ticaret Müsteşarı Zhu Guangyao, Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) Yönetim Kurulu Başkanı Merih Özgen'in gibi isimlerin de aralarında bulunduğu iki ülkenin siyaset ve ticaret çevrelerinden çok sayıda temsilci katıldı.

XCMG'nin CEO'su Lu Chuan, açılış töreninde yaptığı konuşmada, şirketin ürünlerini 180 ülke veya bölgeye ihraç ettiğini belirterek, uluslararasılaşma yolundaki adımları hızlandıracaklarını, böylece Kuşak ve Yol güzergâhında yer alan ülkelerde altyapı tesisleri inşasına daha büyük katkı sağlayacaklarını söyledi.

Edinilen bilgilere göre, XCMG'nin, 2000 yılından bu yana Türkiye'ye gerçekleştirdiği ihracat hacmi 100 milyon ABD Doları'na ulaştı. XCMG'nin ürettiği binden fazla iş makinesi de şu anda Türkiye'de kullanılmakta.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor