Yang Jiechi, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah ile bir araya geldi

2018-04-30 18:56:42

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping'in özel elçisi olarak Kuveyt'te temaslarda bulunan Çin Devlet Konseyi üyesi Yang Jiechi, dün Kuveyt Emiri Şeyh Sabah Ahmed el-Cabir es-Sabah ile bir araya geldi.

Görüşmede, Kuveyt Emiri'ne Cumhurbaşkanı Xi Jinping'in selamlarını ileten Yang Jiechi, Çin ile Kuveyt arasında diplomatik ilişkilerin kurulmasından itibaren 47 yılda iki ülkenin birbirine her alanda destek sağlayarak iyi dostluk ilişkileri geliştirdiğini söyledi.

Yang Jiechi, Çin'in ikili ilişkilere stratejik ve uzun vadeli bakış açısıyla yaklaştığını ifade etti. Kuveyt'in “Kuşak ve Yol İnisiyatifi”ne ilk katılan ülkelerden biri olduğunu dile getiren Yang Jiechi, iki ülkenin kalkınma stratejilerini kenetlemek ve Kuveyt'in İpek Şehir gibi projelerini ilerletmek için ortak çaba göstereceğini kaydetti.

Kuveyt Emiri Şeyh Sabah Ahmed el-Cabir es-Sabah ise, Çin'in ülkesinin güvenilir stratejik ortağı olduğunu vurguladı. Sabah, Çin'in uluslararası konumuna ve rolüne büyük önem veren Kuveyt'in kritik uluslararası meselelerde Çin ile koordinasyonu güçlendirmeye hazır olduğunu ifade etti.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor