“Taiwan bağımsızlık girişimleri durdurulmalı”

2018-04-26 19:38:24 CRI

Çin Savunma Bakanlığı Sözcüsü Wu Qian, Taiwan'da bağımsızlığı hedefleyen güçlerin bu eylemlere devam etmeleri durumunda, buna engel olmak için ilave önlemler alınabileceğini belirtti.

Geçtiğimiz günlerde, ülkenin egemenliğini ve toprak bütünlüğünü savunmak amacıyla, Çin Hava Kuvvetleri'ne bağlı savaş uçakları deniz üzerinde bir tatbikat gerçekleştirdi.

Çin'in Taiwan Adası çevresinde devriye uçuşu yapıldığına işaret eden Wu Qian, tatbikatın Taiwan'daki bağımsızlık teşebbüslerine yönelik olarak yapıldığını ve Taiwanlıların çıkarlarının bağımsızlık gibi siyasi komploların getireceği zararlardan korunmasını amaçladığını vurguladı.

Wu, Taiwan'da bağımsızlığı hedefleyen güçlerin, Taiwan Boğazı'nın iki yakası arasındaki ilişkilerin barışçıl ve istikrarlı gelişmesindeki en büyük tehdit olduğu gibi, Taiwan halkının temel çıkarlarına da zarar verdiğini kaydetti.

Wu, Taiwan'da bağımsızlığı hedefleyen güçlerin bu eylemlere devam etmeleri durumunda, bu girişimlerine engel olunacağının altını çizdi.

Wu, ana kesimin tüm samimiyetiyle, barışçıl bir bütünleşme için en büyük çaba göstermeye hazır olduğunu da vurguladı.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor