Çin halkı, fikri mülkiyetin korunmasından memnun

2018-04-26 11:59:26

 Çin vatandaşlarının, fikri mülkiyet haklarının korunması durumundan memnuniyet oranı arttı.


Çin Devlet Fikri Mülkiyet Ofisi, bugün Beijing'de fikri mülkiyet haklarının korunmasına ilişkin toplumun memnuniyet oranını yansıtan bir rapor yayımladı.


      Fikri mülkiyet haklarının yeterince korunduğunu düşünen vatandaşların oranının geçen yıl 2016 yılına göre yüzde 4,31 artarak yüzde 76,69'a yükseldiği belirtilen raporda, yabancı sermayeli ve Çin-yabancı ortak sermayeli işletmelerin memnuniyet oranının ise Çinli işletmelere göre fazla olduğu belirtildi.


     Çin Devlet Fikri Mülkiyet Ofisi Koruma ve Koordinasyon Dairesi Başkanı Zhang Zhicheng, basına verdiği demeçte, toplumun fikri mülkiyet haklarının korunması çalışmalarından memnun olma oranında görülen artışın, Çin'in bu alanda kaydettiği ilerlemelerin bir göstergesi olduğuna işaret etti. Özellikle Çin'in fikri mülkiyet haklarını koruyan yasaların uygulanması konusunda sıkı olduğunu belirten Zhang, hükümetin bu hassasiyetinin toplumda olumlu yankı uyandırdığını kaydetti.


Zhang, yabancı sermayeli ve Çin-yabancı ortak sermayeli işletmeler arasındaki memnuniyet oranının farklılığına da değindi. Bu farkın yabancı sermeyeli şirketlerin fikri mülkiyet haklarının korunmasına dair bilincinin yüksek olduğunu yansıttığını vurgulayan Zhang, bunun, aynı zamanda Çin hükümetinin yabancı sermayeli işletmelere de eşit muamele gösterdiğine kanıt teşkil ettiğini söyledi.


       

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor