Xi Jinping kazanın ardından talimat verdi

2018-04-23 20:05:13 CRI

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Kuzey Kore'de (KDHC) meydana gelen feci trafik kazasının ardından, Dışişleri Bakanlığı ve Kuzey Kore'deki Çin Büyükelçiliği'ne her türlü gereken önlemi alma talimatı verdi.

Kuzey Kore'nin Hwanghae-pukto bölgesinde 34 Çinli turisti taşıyan bir otobüs dün köprüden düştü. Feci kazada, 32 Çinli turist ile 4 Kuzey Koreli görevli hayatını kaybetti ve iki Çinli turist ağır yaralandı.

Xi Jinping olayın ardından, Dışişleri Bakanlığı'na ve Çin'in Kuzey Kore Büyükelçiliği'ne ülkedeki yetkililerle işbirliği yaparak, sorunları uygun şekilde çözmesini istedi.

Son zamanlarda birçok güvenlik zafiyetinin meydana geldiğinin altını çizen Xi Jinping, bu duruma büyük önem verilmesi gerektiğini söyledi.

1 Mayıs İşçi Bayramı'nın yaklaşması nedeniyle, seyahate çıkan insanların da artmaya başladığını vurgulan Xi Jinping, bu nedenle ilgili birimlerin güvenlik önlemlerini titizlikle yerine getirerek, halkın can ve mal güvenliğini güvence altına almasının önemini hatırlattı.

Çin Başbakanı Li Keqiang da, ilgili birimlerden olayla ilgili detaylı soruşturma yürüterek, tedavi ve diğer çalışmaları yerine getirmesini talep etti.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor