Kuzey Kore'de kaza: 32 Çinli turist öldü

2018-04-23 18:27:36 CRI

Kuzey Kore'de (KDHC) dün meydana gelen trafik kazasında 32 Çinli turist ile 4 Kuzey Koreli görevli yaşamını yitirdi. Çin'in olay yerine çalışma grubu ve tıbbi uzman gönderdiği bildirildi.


Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Lu Kang olağan basın toplantısında, Kuzey Kore'nin Hwanghae-pukto bölgesinde meydana gelen trafik kazasında, 32 Çinli turist ile 4 Kuzey Koreli görevlinin hayatını kaybettiğini ve iki Çinli turistin ağır yaralandığını belirtti.


Lu Kang, hayatını kaybeden Çinli vatandaşlar ile Kuzey Koreli görevliler için büyük üzüntü duyduklarını belirterek, yararlılara acil şifa ve kazada yaşamını yitirenlerin yakınlarına başsağlığı dileğinde bulunduklarını ifade etti.


Çin hükümetinin yurt dışındaki vatandaşların güvenliğine büyük önem verdiğine işaret eden Sözcü Lu, Çin Dışişleri Bakanlığı ile Çin'in Kuzey Kore Büyükelçiliği'nin olaydan sonra ilk anda acil müdahale mekanizması başlattığını kaydetti.


Sözcü, Kuzey Koreli ilgili birimlerin, olaya büyük önem verdiğini ve tedavi ile soruşturma gibi çalışmalarda Çin tarafıyla sıkı işbirliği yaptığını söyledi.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor