Xi'den “güzel köylerin inşası” vurgusu

2018-04-23 11:40:34

 Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, tüm ülkenin kırsal bölgelerindeki ekolojik ortamın ve yaşam koşullarının iyileştirilmesi suretiyle “güzel köylerin inşası”nın hızlandırılması talimatını verdi.

Xi Jinping, Çin'in kırsal kesimlerinde yaşam koşullarını ve doğal ortamı düzeltmeyi öngören 3 yıllık eylem planı ve kırsal kesimleri kalkındırma stratejisi doğrultusunda, Zhejiang eyaletindeki çalışmalar örnek alınarak, iyi ekolojik ortama ve yaşam şartlarına sahip “güzel köyleri”n inşa edilmesini istedi.

     Zhejiang eyaletinde güzel köylerin inşasında şimdiye kadar gözle görülür ilerlemeler kaydedildiğine vurgu yapan Xi, bu başarılı deneyimlerin diğer eyaletlerle paylaşılması gerektiğini söyledi. Xi Jinping, çeşitli kademelerdeki kamu kuruluşlarına, “güzel köylerin inşası” yolunda hiç şaşmadan ilerleyerek sürekli çaba harcama ve böylece tüm köylülere büyük mutluluk getirme çağrısında bulundu.

     Zhejiang eyaleti, 2003 yılından itibaren “bin örnek köy ve on bin güzel yurt” projesini yürütüyor. Bu proje sayesinde Zhejiang eyaletindeki köylerin çehresi etkili şekilde değiştirildi, ekonomik dinamizmi artırıldı, köylülerin yaşam seviyesi yükseltildi.

      

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor