Dijital Çin Zirvesi Fuzhou'da başladı

2018-04-22 14:05:43 CRI

Dijital Çin Zirvesi Fuzhou'da başladı

Dijital Çin Zirvesi'nin ilki Fujian eyaletinin merkezi Fuzhou'da bugün başladı. Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping zirveye kutlama mesajı gönderdi.

Xi Jinping kutlama mesajında, günümüzde bilişim teknolojisinde inovasyonun hızla geliştiğine işaret ederek, dijitalleşme, şebekeleşme ve zekâya dayanma eğilimlerinin hızlandığını, bunun devlet yönetiminde çağdaşlaşmaya büyük güç kattığını, halkın güzel yaşam beklentisinin karşılanmasında bu unsurların önemli rol oynadığını vurguladı.

Xi Jinping mesajında, Çin Komünist Partisi 19. Kongresi'nde güçlü şebeke ülkesi, dijital Çin ve akıllı toplum oluşturulması hedefleri doğrultusunda stratejik düzenlemeler yapıldığını hatırlattı.

Xi, önümüzdeki günlerde dijital Çin çalışmalarını hızlandıracaklarını, yeni kalkınma düşüncelerini etkin şekilde hayata geçireceklerini ve bilişime dayalı gelişme dinamiklerini artıracaklarını söyledi.

Dijital Çin Zirvesi'nin ana teması “Bilişimle çağdaşlaşmayı hızlandırmak, dijital Çin yapılandırmasını yoğunlaştırmak” olarak belirlendi.

Xi Jinping, zirve sayesinde toplumun dijital Çin kurma çalışmalarına aktif katılımını sağlayacaklarını ve bilişimin halka daha fazla yarar getirmesini beklediklerini kaydetti.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor