Çinli ve ABD'li işletmecilerden işbirliği çağrısı

2018-04-19 11:30:42 CRI

Çin ve ABD'li politika ve ticaret çevreleri, iki ülke arasında ticari çatışma istemediklerini belirterek, yatırım, ekonomi ve ticaret işbirliğinin güçlendirilmesini beklediklerini açıkladı.

Goldman Sachs Grubu ve Çin Yatırım Şirketi tarafından ortaklaşa düzenlenen “Çin-ABD Endüstriyel İşbirliği Zirvesi” 17-18 Nisan tarihlerinde ABD'nin Chicago kentinde düzenlendi.

Goldman Sachs Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Lloyd Blankfein açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Şu an Çin ile ABD arasındaki ticari sürtüşmelerin tırmandığı bir durumda, dünyadaki iki büyük ekonominin kamu ve özel kuruluşları arasında diyalog sağlanması her zamankinden daha büyük önem taşıyor.” dedi.

Çin Yatırım Şirketi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tu Guangshao ise, “Sınır ötesi yatırımlar, Çin ile ABD arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerde her geçen gün daha önemli rol oynuyor. Çin ve ABD'nin imalat sektörleri arasındaki işbirliği için kurulan fonun sorunsuz bir şekilde çalışarak, gelecekte daha fazla çok taraflı ve iki taraflı fon kurulması anlamında kıymetli deneyimler aktarmasını bekliyorum.” ifadesini kullandı.

Ayrıca, Lloyd Blankfein Xinhua Haber Ajansı'na verdiği demeçte, ABD ile Çin'in ekonomik ve ticari işbirliğinin güçlendirilmesinin, iki ülke arasındaki ticari sürtüşmelerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olacağına dikkat çekti.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor