Xi Jinping'den ulusal güvenlik vurgusu

2018-04-18 10:04:34 CRI

ÇKP Merkezi Komitesi Genel Sekreteri Xi Jinping, ÇKP'nin ulusal güvenlik çalışmalarına yönelik liderliğinin güçlendirilmesinin önemine değinerek, Çin rüyasının güvence altına alınması gerektiğini vurguladı.


Aynı zamanda ÇKP Merkez Komitesi Ulusal Güvenlik Komitesi Başkanlığı görevini de yürüten Xi Jinping, dün komitenin ilk toplantısında konuşma yaptı.


Xi, ulusal güvenlik düşüncesinin kapsamlı şekilde yerine getirilmesi için bir yandan gelişme sonuçlarıyla ulusal güvenliğin temelinin sağlamlaştırılması, diğer yandan da ekonomik ve toplumsal gelişime fayda sağlayan güvenli bir atmosfer yaratılması gerektiğini kaydetti.


Xi Jinping, ÇKP'nin ulusal güvenlik çalışmalarına yönelik liderliğinin güçlendirilmesine dikkat çekerek, “iki 100 yıllık” hedefe ulaşılması ve Çin ulusunun canlandırılması için “Çin rüyasının” güvence altına alınması gerektiğini vurguladı.


Halk ve siyaset güvenliği ile devlet çıkarlarının her şeyden önce tutulmasının önemine işaret eden Xi, risklerin, ortaya çıkmadan önce etkili şekilde engellenmesi gerektiğinin altını çizdi.


Xi ayrıca, sorumlu ülke rolünün yerine getirilerek, dünya ülkeleriyle birlikte insanlığın kader ortaklığının oluşumunun hızlandırılmasının ve akılcı düzenlemelerle de toplumun bütün kesimlerinin ulusal güvenliğin korunmasına katkıda bulunmasının önemine dikkat çekti.


Yeni dönemde siyasi güvenliğin iyi bir şekilde korunması ve ulusal güvenlik sisteminin iyileştirilmesi gerektiğinin altını çizen Xi, ulusal güvenlik stratejisi ile politikasının tamamlanmasının da önemini hatırlattı.


Xi son olarak, ulusal güvenlik kabiliyeti inşasının güçlendirilmesi, ciddi risklerin önlenmesi, hukuki güvencenin pekiştirilmesi ve ulusal güvenlik bilincinin arttırılması gerektiğini sözlerine ekledi.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor