Xi, Dünya Ekonomik Forumu Başkanı Schwab'la görüştü

2018-04-16 20:45:43

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping bugün Beijing'de Büyük Halk Sarayı'nda Dünya Ekonomik Forumu Başkanı Klaus Schwab ile bir araya geldi.


Xi Jinping görüşmede yaptığı konuşmada, “Defalarca kanıtlanmıştır ki, dışa kapanmak ülkeleri sadece çıkmaza sokar, dışa açılma ve işbirliğinin önündeyse daha geniş bir yol vardır” ifadesini kullandı.


Büyük devletlerin bu konuda büyük sorumluluklar üstlenmesi gerektiğine dikkat çeken Xi Jinping, Çin'in sorumlu büyük bir devlet olarak, dışa açılmada işbirliğini yoğunlaştırmaya, çifte kazanç temelinde dünyaya daha parlak ve güzel bir gelecek sunmaya hazır olduğunu vurguladı.


Xi Jinping, kısa süre önce tamamlanan Bo'ao Asya Forumu'nda, dışa açılma sürecinde ileride atılacak bazı yeni adımları açıkladığını hatırlatarak, bunların Çin halkına ve dünya halkına önemli taahhütler olduğunu ve Çin tarafının bu tedbirlerin hayata geçirilmesi için tüm olanaklarını seferber edeceğini söyledi. Xi, Dünya Ekonomi Forumu ile işbirliğini yoğunlaştıracaklarını belirtti.


Klaus Schwab, Çin Cumhurbaşkanı Xi'nin ortak kader topluluğu ve dışa açık küresel ekonomi önerilerinin, çok taraflı ticaret sisteminin meydan okumayla karşı karşıya bulunduğu bir dönemde küresel işbirliğine yön vererek güçlü bir dinamizm yarattığına işaret etti.


Schwab, Dünya Ekonomik Forumu'nun Kuşak ve Yol inşası, yaratıcılığa dayalı gelişme gibi konularda Çin'le işbirliğini güçlendirmeye, böylece küresel yönetim sisteminin güçlendirilmesi ve küresel sorunların çözülmesi için katkı sağlamaya hazır olduğunu kaydetti.    

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor