Çin-IMF Ortak Kapasite İnşası Merkezi açıldı

2018-04-12 18:31:55 CRI

Çin-IMF Ortak Kapasite İnşası Merkezi bugün Beijing'de hizmete açıldı. Merkez, Çin dâhil Kuşak ve Yol güzergâhında yer alan ülkelere çeşitli eğitim faaliyetleri sağlayarak ilgili ülkelerin kapasite inşasını desteklemeyi amaçlıyor.

Merkezin Beijing'de yapılan açılış töreninde merkez bankası konumundaki Çin Halk Bankası Başkanı Yi Gang ve Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Christine Lagarde hazır bulundular.

Yi Gang, açılışta yaptığı konuşmada, finansman sağlanmanın Kuşak ve Yol inşası için önemli bir payanda olduğunu hatırlattı.  Yi, Çin'in çeşitli ülkelerle yatırım ve finansman alanlarındaki işbirliğini güçlendirip Kuşak ve Yol inşasını ortaklaşa ilerleterek dışa açık bir küresel ekonomiyi inşa etmeye hazır olduğunu ifade etti.

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Christine Lagarde, Kuşak ve Yol İnisiyatifi'nin ortaya koyulmasından bu yana ilk sonuçların elde edildiğini, özellikle altyapı tesislerinin inşasıyla bağlanırlığın sağlandığını söyledi.

Lagarde, Ortak Kapasite İnşası Merkezi'nin Çin dâhil Kuşak ve Yol ülkelerine makroekonomi ve finans alanlarında kurslar vereceğini dile getirdi.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor