“Çin, Kuşak ve Yol inşasına yatırım ve finansman desteğini sürdürecek”

2018-04-12 16:02:40 CRI

Çin Halk Bankası Başkanı Yi Gang, Kuşak ve Yol inisiyatifinde istişare, ortak inşa ve paylaşım ilkesinde ısrar edildiğine işaret ederek, Kuşak ve Yol inşasına tüm tarafların aktif şekilde katılmalarını olumlu karşıladıklarını kaydetti.

Finansal entegrasyonun Kuşak ve Yol inşası için önemli bir destek olduğuna dikkat çeken Yi Gang, esasını işletmeler oluşturan, piyasallaşma kuralına uygun yatırım ve finansman desteği sürdürüleceğini belirtti.

Yi, adı geçen hedefin gerçekleştirilmesi için 3 öneride bulundu: Birincisi, finansal avantajların yeterince değerlendirilmesi; ikincisi, finans kuruluşları ve finansal hizmet ağının inşasının ilerletilmesi; üçüncü olarak uluslararası finans kuruluşları ve merkezlerinin rolünün hayata geçirilmesi.

Yi Gang, Çin'in çeşitli taraflarla birlikte işbirliğini güçlendirerek Kuşak ve Yol inşasını ortaklaşa ilerleteceğini, açık bir küresel ekonomiyi hep bearber inşa edeceğini vurguladı.

Diğer yandan Çin Halk Bankası-IMF Üst Düzey Koalisyon Semineri bugün Beijing'de düzenlendi. Çin Merkez Bankası Başkanı Yi Gang ve Uluslararası Para Fonu Başkanı Christine Lagarde, Çin-IMF Kapasite Geliştirme Merkezi'nin resmen kurulduğunu açıkladı.

Lagarde, yaptığı konuşmada, Kuşak ve Yol inisiyatifinin ortaya koyulmasından bu yana, ilk aşamada belirli sonuçlar edinildiğini, özellikle altyapı inşası ve bağlantı şebekesinin güçlendirildiğini hatırlattı. Lagarde, Çin-Tayland demir yolu gibi bir sürü önemli projede aktif ilerleme kaydedilmesinin bölgesel bütünleşme sürecinin hızlandırılması ve ticaretin pürüzsüz gerçekleştirilmesine fayda sağladığını kaydetti.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor