“Çin, kaliteli kalkınma gerçekleştirecek”

2018-04-12 10:28:20

Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Siyasi Bürosu Üyesi ve Çin Başbakanı Li Keqiang, 10-11 Nisan günlerinde Shanghai'da incelemelerde bulundu.


Son yıllarda her yıl Shanghai Serbest Ticaret Pilot Bölgesi'ni ziyaret eden Li Keqiang bu yıl Shanghai kentine geldiğinde ilk adresi yine serbest ticaret bölgesi oldu.


Li, bölgenin reform ve dışa açılma alanında yaptığı aktif arayış ve kaydettiği yeni ilerlemeleri takdirle karşıladığını belirtti, bölgenin yeni deneyimler edinmek için reform ve dışa açılmayı ilerletmesi gerektiğini vurguladı.


Kaliteli kalkınmanın elverişli bir ticaret ortamına ihtiyaç duyduğuna işaret eden Başbakan Li Keqiang, Shanghai Belediyesi'nin yönetim, yetki devri ve hizmet alanlarında reformu derinleştirmesi, piyasaya dinamizm katması ve halka kolaylıklar sağlamasının önemine dikkat çekti.


Li Keqiang, yabancı sermayeli bir ilaç şirketini ziyaretinde, şirketin halka hizmet etmenin yanı sıra kâr da elde etmesini istediğini dile getirdi.


Li, liman donanımları üreticisi bir Çin şirketinde incelemede bulunurken, şirketin uluslararası rekabet gücünü artırması ve yerel ekonomiye katkıda bulunması gerektiğini kaydetti.


Li Keqiang'ın ziyaret programında bir hastane de vardı, Li burada “internet+tıp” modelinin geliştirileceğini belirtti, orta ve batı kesimlerde, özellikle kırsal kesimlerde tıbbi kaynakların zenginleştirilmesi gerektiğine dikkat çekti.


Bir inovasyon merkezine gelen Li Keqiang, burada yaptığı konuşmada, “İnovasyon ekosistemi iyileştirilerek ulusal ekonominin yeniden yapılanmasına katkıda bulunulmalıdır” dedi.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor