Çin yerli ve yabancı işletmelere denetimleri düzenliyor

2018-04-11 18:12:26 CRI

Çin'in merkez bankası konumundaki Halk Bankası Başkanı Yi Gang, yabancı işletmelerin Çin'in finans piyasasına girişini kolaylaştırırken mevcut yasal düzenlemelere göre her sektördeki işletmeye denetim uygulanacağını açıkladı.

Yi Gang, Bo'ao Asya Forumu yıllık konferansı kapsamında yapılan “mali politikaların normalleştirilmesi” konulu toplantıda açıklamalarda bulundu.

Hâlihazırda Çin piyasasına giriş ile ilgili yasaların düzeltilmekte olduğunu ve yeni düzenlemelerin birkaç ay içinde yürürlüğe gireceğini söyleyen Yi Gang, bankacılık ve finans sektörünün dışa açılmasının genişletilmesiyle beraber yerli ve yabancı işletmelere yönelik denetimin de güçlendirileceğini belirtti. Yi Gang, denetimin güçlendirilmesiyle finansal risklerin etkili şekilde önlenebileceğinin ve sektörün istikrarının korunabileceğinin altını çizdi.

Yabancı bankalar, menkul kıymetler ve sigortacılık şirketlerini Çin'e yatırım yapmaya davet eden Yi Gang, yerli ve yabancı şirketlere eşit muamele gösterileceğini ifade etti. Dışa açılma politikası sayesinde Çin'in finans piyasasının daha rekabetçi hale geleceğini de vurgulayan Yi Gang, denetimin iyileştirilmesiyle finans piyasasının Çin ekonomisine daha iyi hizmet edeceğini sözlerine ekledi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor