Li Zhanshu: Serbest ticareti koruyacağız

2018-04-10 10:22:40

Çin Ulusal Halk Meclisi Daimi Komitesi Başkanı Li Zhanshu dün Beijing'de Moğolistan Başbakanı Ukhnaagiin Khürelsükh ve Avusturya Devlet Başkanı Alexander Van der Bellen'le ayrı ayrı görüştü.

Li, Moğolistan başbakanıyla yaptığı görüşmede, Moğolistan'ın en önemli ticaret ortağı olmanın yanı sıra, bu ülkeye en fazla yatırım ve yardım sağlayan ülkelerden biri olan Çin'in, üst düzey temasları artırarak ekonomik ve ticari işbirliğinin içeriğini zenginleştirmeye hazır olduğunu belirtti.

Moğolistan Başbakanı Khürelsükh, Çin'in önerdiği Kuşak ve Yol inisiyatifini desteklediklerini, Tek Çin ilkesinde ısrarcı olarak Çin'le ekonomik ve ticari işbirliğini derinleştireceklerini dile getirdi.

Li Zhanshu Avusturya Devlet Başkanı Van der Bellen'le yaptığı görüşmede, Çin'de reform ve dışa açılma siyasetinin 40 yılı geride bıraktığını hatırlatarak, ekonomik küreselleşme yolunda ticaret serbestliğini ve çok taraflı ticaret sistemini koruyacaklarını vurguladı. Li, Avusturya'yla Kuşak ve Yol inşası dahil bütün alanlarda işbirliğini derinleştireceklerini ifade etti.

Avusturya Devlet Başkanı Alexander Van der Bellen, Çin'le ilişkilere büyük önem veren Avusturya'nın Çin'in kalkınmasına tam bir güvenle baktığını ve Çin'le her alanda işbirliğini derinleştirmeye hazır olduklarını kaydetti.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor