Asya Medya Liderleri Zirvesi başladı

2018-04-09 14:24:10

“Asya'da medya işbirliğinde yeni dönem: Karşılıklı bağlantı ve inovasyona dayalı gelişme” temalı Asya Medya Liderleri Zirvesi bugün Hainan eyaletinin Sanya kentinde düzenlenen törenle başladı.

Bo'ao Asya Forumu kapsamında gerçekleştirilen medya zirvesinde Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi Siyasi Bürosu Üyesi ve ÇKP Tanıtım Dairesi Başkanı Huang Kunming, “Açıklık ve inovasyon ruhunu teşvik ederek, Asya'nın refah ve kalkınmasını ortaklaşa ilerletmek” başlıklı bir konuşma yaptı.

Huang, Çin'de reform ve dışa açılmanın 40. yıldönümünün kutlanacağını hatırlatarak, 40 yılı aşkın süredir Çin'in Asya kıtasına dayanarak başarı elde ettiğini, aynı zamanda Asya'ya katkıda bulunduğunu, dünyaya entegre olurken ilişkide olduğu ülkelere yarar da getirdiğini belirtti. Huang, Çin'in Asya kıtası ve dünyanın geri kalanıyla birlikte inovasyon yolunu aramaya ve sonuçları paylaşmaya devam edeceğini vurguladı.

ÇKP Tanıtım Dairesi Başkanı Huang, dışa açık ve inovatif bir Asya ve müreffeh ve gelişen bir dünyanın, tüm medya kuruluşlarına çok sayıda fırsat ve geniş bir alan sağladığını dile getirdi.

Huang, Asya'daki medya kuruluşlarının, çağın gerçekleri doğrultusunda medeniyetler arasında diyalogu ilerletmeleri ve Asya'nın sesini duyurmaları çağrısında bulundu.

Asya'daki 40'tan fazla ülkeden gelen 140 medya yetkilisi, aydınlar ve diğer temsilciler olmak üzere toplam 300 katılımcı medya zirvesinin açılış töreninde hazır bulundu.

  


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor