“ABD'nin ticari korumacılığına karşıyız”

2018-04-07 15:03:52 CRI

Çin Uluslararası Ticaret Odası, Çin'in sanayi ve iş dünyasının, ABD'nin yanlış karar ve davranışlarına kesinlikle karşı çıktığını belirtti.

Çin Uluslararası Ticaret Odası, ABD'nin Çin'e 100 milyar dolarlık ilave gümrük vergisi getirilmesi planına ilişkin yaptığı açıklamada, ABD yönetimine yanlış yoldan bir an önce dönme uyarısı yapıldı.

Açıklamada, Çin Uluslararası Ticaret Odası'nın ABD'nin 301. Madde Soruşturması ve ilgili raporları hakkında yaptığı ciddi incelemelerin; soruşturma sonuçlarının önceden yüklenmesi, kanıt yetersizliği, çifte standart uygulanması gibi hukuki sorunların bulunduğu sonucunu ortaya koyduğu kaydedildi

Çin hükümetinin 232. Madde ve 301. Madde Soruşturması karşısında, Dünya Ticaret Örgütü'ne (DTÖ) anlaşmazlık çözümü prosedürü başlatma talebinde bulunduğu hatırlatılan açıklamada; Çin Uluslararası Ticaret Odası'nın söz konusu eyleme destek verdiği vurgulandı.

Açıklamada, ABD'nin bu girişimlerinin uluslararası ticaret düzenini bozmanın yanı sıra iki ülkenin sanayi ve iş çevrelerinde de çok ciddi zarara yol açacağına işaret edildi.

Açıklamada ayrıca, ABD'nin sanayi ve iş çevreleri de dahil olmak üzere, uluslararası sanayi ve iş çevrelerinin ABD'yi doğru yola dönmesi için uyarması, çok taraflılığa dayalı ticaret sistemini hep birlikte koruması, küresel ticaret kolaylığı ve serbestliğini geliştirmesi ve adil bir uluslararası iş ortamı oluşturması çağrısında bulunuldu.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor