Finans Kenti Londra: Xiongan Yeni Bölgesi'nin kalkınmasını destekleyeceğiz

2018-04-01 15:44:18

İngiltere'nin başkenti Londra'daki şehrin yerel otoritesi olan Finans Kenti Londra'nın (City of London Corporation) başkanı Charles Bowman, Çin'de Xiongan Yeni Bölgesi'nin akıllı kent yapılandırmasıyla yeşil gelişmeye destek sağlamaya hazır olduklarını açıkladı.

Bowman liderliğindeki heyet kısa süre önce Çin'in Beijing, Shanghai, Shenzhen ve Hong Kong gibi kentlerini ziyaret etti.

Bowman ziyaret süresince Beijing'de basına verdiği demeçte, Finans Kenti Londra şirketinde faaliyet gösteren Canary Wharf grubunun Ocak ayında Xiongan Yeni Bölgesi'yle işbirliği belgesini imzaladığını söyledi. Bowman, Finans Kenti Londra şirketinin finans, hizmet alanlarında uzun süre içinde biriktirdiği deneyimleri Çinli meslektaşlarıyla paylaşmayı istediğini, böylece Çin'de ve hatta tüm dünyada akıllı kent yapılandırmasına destek sağlamaya hazır olduklarını belirtti.

Xiongan Yeni Bölgesi'nin dünyada önde gelen dijital finans ve inovasyon merkezi olabileceğine işaret eden Bowman, Finans Kenti Londra'nın kent planlaması, ar-ge, yatırım ve altyapı inşası gibi konularda Xiongan'a çözüm ve hizmet desteği verebileceğini kaydetti.

Bowman ayrıca Çin ve İngiltere'nin yeşil finans konusundaki işbirliği potansiyelinin büyük olduğuna işaret ederek, iki ülkenin küresel sürdürülebilir gelişme konusunda önemli bir rolü yerine getirebilceklerini belirtti.  

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor