“Çin'in kalkınması, dünya ve alt-bölge ülkelerine güç katacak”

2018-03-31 14:50:46

Vietnam'ın başkenti Hanoi'de Büyük Mekong Alt-bölge İşbirliği (GMS) Sanayi ve Ticaret Zirvesi'ne katılan Çin Devlet Konseyi Üyesi ve Dışişleri Bakanı Wang Yi, yeni dönemde Çin'in kalkınmasının dünya ve Büyük Mekong Alt-bölge ülkelerine güç katacağını söyledi.

Wang Yi zirve toplantısında yaptığı konuşmada, uluslararası durumda ve küresel ekonomide derin değişimlerin meydana geldiğini, Büyük Mekong Alt-bölgesi'nin yeni kalkınma fırsatlarıyla karşı karşıya olduğunu dile getirdi. Wang Yi, bölgedeki iş çevrelerine üç mesaj vermek istediğini aktardı.

Wang Yi, öncelikle Çin'in kalkınmasının yeni döneme girdiğini, bu durumun dünya ve adı geçen alt-bölge ülkelerine güç katacağını belirtti. Wang Yi, Çin'in inovatif, eşgüdümlü, yeşil, dışa açık ve paylaşıma dayalı yeni kalkınma yaklaşımında ısrar ederek, ulusal ekonominin kaliteli büyümesini sağlayacağına dikkat çekti.

Bakan Wang Yi, Çin'in dışa açılma boyutunu genişleteceğini, dünya ve alt-bölge ülkelerine daha çok fırsat sağlayacağına işaret etti. Bu yıl Uluslararası İthalat Fuarı, gelecek yıl Kuşak ve Yol Uluslararası İşbirliği Forumu düzenleneceğini hatırlatan Wang Yi, bölge ülkeleri ve iş çevrelerinin aktif şekilde katılarak işbirliği sonuçlarından beraber faydanlanmalarını beklediklerini kaydetti.

Wang Yi, Çin'in Büyük Mekong Alt-bölge ülkelerinin ortaklaşa kalkınmalarına katkıda bulunmaya devam edeceğini vurguladı.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor