Çin Uluslararası İthalat Fuarı tanıtım toplantısı İstanbul'da yapıldı

2018-03-30 21:10:35 CRI

İlk Çin Uluslararası İthalat Fuarı'nın (CIIE) tanıtım toplantısı bugün İstanbul'da düzenlendi. İthalat fuarının resmi organizatörü olan İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (IMMIB) tarafından düzenlenen tanıtım toplantısına Çin'in İstanbul'daki Başkonsolosu Cui Wei ve Ankara Büyükelçiliği'nden ticaret ataşesi Zhu Guangyao, Türkiye'deki Çin Büyükelçiliği ve konsolosluk bünyesindeki ekonomi ve ticaret personeli, Türkiye Ekonomi Bakanlığı yetkilileri ve uzmanlarıyla çeşitli sektör derneklerinden temsilciler ve iş adamları dahil 300 kişi katıldı.

Çin'in İstanbul'daki Başkonsolosu Cui Wei, son yıllarda Çin-Türkiye arasındaki ekonomik ve ticari işbirliğinde verimli sonuçların edinildiğine, Çin hükümetinin ikili ticaretin sağlıklı ve sürdürülebilir gelişmesine büyük önem verdiğine dikkat çekti. Kasım ayında Shanghai'da düzenlenecek İlk Çin Uluslararası İthalat Fuarı'nın Çin'in küreselleşmeye verdiği desteği yansıttığına değinen Cui, Türkiye'nin kendi devlet imajı ve özgün ürünlerini tanıtması için elverişli bir platform olacağını kaydetti.

Çin'in Ankara Büyükelçiliği Ticaret Ataşesi Zhu Guangyao, Çin Uluslararası İthalat Fuarı'nın Çin hükümetinin yeni tur dışa açılma, uluslararası ticaret dengesi ve sürdürülebilir gelişme politikasının yansıması olduğunu ifade etti.

Çin'in Ankara Büyükelçiliği Ticaret Ataşesi Zhu Guangyao ve ilgili yetkililer, tanıtım toplantısında fuarla ilgili bilgiler verdi.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor