2017 yılında Çin'in yoksullukla mücadelesiyle ilgili toplantı düzenlendi

2018-03-30 19:04:30

Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi Siyasi Bürosu tarafından bugün düzenlenen toplantıda, 2017 yılı eyalet seviyesinde parti komiteleri ve yönetimlerinin yoksullukla mücadele çalışmaları değerlendirildi. ÇKP Genel Sekreteri Xi Jinping toplantıya başkanlık etti.

Toplantıda, ÇKP'nin 18. Ulusal Kongresi'nden itibaren çekirdeğinde Xi Jinping'in bulunduğu ÇKP Merkez Komitesi'nin liderliğinde Çin'in yoksullukla mücadelesinde kararlı ilerlemelerin kaydedildiği belirtildi. Çin'e özgü yoksullukla mücadele sisteminin kapsamlı bir şekilde kurulduğu dile getirilen toplantıda, “yoksul nüfusa isabetli yardım”ın yürütüldüğü ve Çin'de yoksullukla mücadelede tarihin en iyi kazançlarının elde edildiği kaydedildi.

Toplantıda, yoksullukla mücadele savaşının kazanılmasıyla yoksul nüfusun güzel bir yaşama kavuşması ve artan ihtiyacının karşılanmasının ÇKP'nin asıl niyetinin ve misyonunun göstergesi olduğu açıklandı. Toplantıda ayrıca, gelecek üç yılda mevcut durumdaki yoksul nüfusun tüm Çinli vatandaşlarla birlikte orta halli refah toplumuna ulaşmasının ÇKP'nin en büyük görevi olduğuna yer verildi.

Toplantıda, en ciddi değerlendirme sisteminin uygulanmasının yoksullukla mücadelenin önemli bir garantisi olduğu yinelendi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor