Wang Yi, Vietnam'ı ziyaret edecek

2018-03-29 18:47:02

Devlet Konseyi Üyesi ve Dışişleri Bakanı Wang Yi, 30 Mart ile 2 Nisan günlerinde Büyük Mekong Alt-bölge İşbirliği (GMS) 6. Liderler Toplantısı'na katılacak, ardından Vietnam'a resmi ziyaret gerçekleştirecek.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Lu Kang, bugünkü olağan basın toplantısında Wang Yi'nin Vietnam ziyareti hakkında bilgi verdi. Sözcü, GMS mekanizmasının Mekong Nehri havzasında yer alan 6 ülke arasındaki önemli bir ekonomik işbirliği platformu olduğuna dikkat çekerek, Wang Yi'nin ziyaretinin, Çin'in alt-bölgedeki işbirliğine verdiği önemi yansıttığını belirtti.

Wang Yi, liderler zirvesi kapsamında basına kapalı toplantı, genel oturum, sanayi ve ticaret zirvesi gibi etkinliklere katılacak, diğer liderlerle ikili görüşmeler yapacak.

Sözcünün açıklamasına göre, Wang Yi, Çin'in yeni dönem liderlik kadrosunun seçilmesinden sonra Vietnam'ı ziyaret eden ilk lider olarak bu ülkenin liderleriyle bir araya gelecek.

Wang Yi, Vietnam Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Pham Binh Minh arasında gerçekleşecek görüşmede iki ülke arasındaki kapsamlı stratejik işbirliği ve ortaklık ilişkisinin yeni düzeye taşınması hakkında fikir alışverişinde bulunulacak.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor