Çin Bankası'ndan buz ve kar sporlarına yüklü mali destek

2018-03-27 16:37:40

Çin Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Chen Siqing, bugün Beijing'de yaptığı konuşmada Çin Bankası'nın ülkedeki buz ve kar sporlarıyla bu alandaki sektörün gelişmesine destek vermek amacıyla 30 milyar yuanlık sermaye ayıracağını belirtti.


Çin Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Chen Siqing, bugün düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, Çin Bankası'nın 2018-2024 yılları arasında buz ve kar sporları sektörüne 30 milyar yuanlık sermaye ayırarak Çin'de 30 milyon aileden 100 milyon nüfusun buz ve kar sporlarına katılmasına katkı yapacağını belirtti. Başkan Chen, Çin Bankası'nın Kış Olimpiyatları tanıtımı ve hizmetlerinin sağlanması, Çin Bankası'nın yurt içi ve dışındaki kaynaklarının kullanılmasıyla kamuya yönelik buz ve kar sporlarının geliştirilmesi, Kış Olimpiyat Oyunları'nın düzenleneceği yerlerdeki projelerle ilgili buz ve kar sektörünün geliştirilmesi dahil 3 somut planlamayı ortaya koyduğunu ifade etti.

Chen, Çin Bankası'nın aynı zamanda finansal hizmet platformu gibi kanallarla Kış Olimpiyat Oyunları ile Çin'deki buz ve kar sektörüne destek sağlayacağını sözlerine ekledi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor