ABD Soya Fasulyesi Derneği, ABD'nin ticaret korumacılığına karşı çıkıyor

2018-03-26 20:06:51 CRI

ABD Soya Fasulyesi Derneği, kısa süre önce yaptığı açıklamada, son zamanlarda ABD yönetiminin Çin'e uyguladığı ticaret korumacılığı önlemlerine yönelik ciddi kaygı duyduğunu, ABD'deki soya fasulyesi üretimine zarar getirecek bu davranışa karşı çıktığını belirtti.

Açıklamada, ABD yönetiminin kısa süre önce Çin'den ithal edilen ürünlere uyguladığı yüklü miktarlardaki gümrük vergisi kararına karşılık veren Çin'in, ABD'den ithal ettiği soya fasulyesi gibi ürünlere yönelik vergiyi artıracağı ve böylece ABD'deki soya fasulyesi üreten çiftçilerin krize gireceği bildirildi.

ABD Soya Fasulyesi Derneği Başkanı John Heisdorffer, yaptığı açıklamada, ABD'nin en çok soya fasulyesi ihraç ettiği ülke olan Çin'in her yıl ABD'deki toplam soya fasulyesi üretiminin üçte birini satın aldığı, böylece Çin'in bu alandaki ihracat hacminin 14 milyar ABD Doları'nı bulduğunu kaydetti.

John Heisdorffer, ABD'nin Çin'le ticaret savaşına girmesi halinde, bu durumdan ABD'deki tarım ve soya fasulyesi çiftçilerinin ciddi şekilde etkileneceğinin altını çizdi.

Çin ve ABD arasındaki ticaret dengesizliğinin değiştirilmesi konusunda ABD tarımının önemli rol oynayacağını hatırlatan Heisdorffer, önümüzdeki 10 yılda Çin'in soya fasulyesi ithalatını daha büyük boyutlarda artırmasının öngörüldüğünü, bu nedenle bu pazarın kaybedilmemesi gerektiğini sözlerine ekledi.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor