Çin: Hindistan ile ortak kalkınmaya hazırız

2018-03-26 18:38:39

Çin: Hindistan ile ortak kalkınmaya hazırız

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hua Chunying, Hindistan ile ortak kalkınmayı gerçekleştirmeye hazır olduklarını açıkladı.

Edinilen bilgilere göre, Hindistan'ın Çin'deki büyükelçisi Gautam Bambawale kısa süre önce basına verdiği demeçte, Hindistan'ın Çin kalkınmasından endişe duymadığına işaret ederek, Hindistan'ın Çin'i rakip veya tehdit unsuru değil, gelişme ve ilerleme yolunda ortak olarak gördüğünü söyledi.

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hua Chunying, bugün Beijing'de düzenlenen basın toplantısında Çin'in bu konudaki tutumu hakkında bilgi verdi. Hua Chunying yaptığı açıklamada, Çin ve Hindistan'ın devlet durumları ve gelişme hedefleri açısından birbirlerine benzer olduklarına işaret ederek, iki ülkenin geniş ortak çıkarlara sahip olduklarını, dolayısıyla iki ülkenin gelişme yolunda birbirlerine ortak olmaları gerektiğini kaydetti.

Hua, Çin'in Hindistan ile el ele vererek, iki devlet liderlerinin önemli görüş birlikleri doğrultusunda karşılıklı siyasi güveni artırmaya, çifte kazanca dayalı işbirliğini ilerletmeye, anlaşmazlıkları kontrol altına almaya, böylece ortak gelişmeyi gerçekleştirmeye hazır olduklarını belirtti.  

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor