Çinli ticaret heyeti Hindistan'da

2018-03-25 15:18:35

Çin Ticaret Bakanlığı tarafından gönderilen heyet, Hindistan'a yaptığı ziyaret kapsamında ikili ticaretin gelişmesi için temaslar gerçekleştiriyor.

Hindistan'daki temaslarına cuma günü başlayan Çin heyeti, salı gününe kadar Hint muhataplarıyla ticari ilişkiler ile ilgili görüşmeler yapacak.

İki ülke arasındaki ticari temasları yoğunlaştırmayı, işletmeler arasındaki somut işbirliğini pekiştirmeyi ve dış ticaret dengesini korumayı amaçlayan heyette, Çin Ticaret Bakanlığı yetkililerinin yanı sıra, tekstil, ilaç, tarım, petrokimya ve ticaret gibi farklı sektörlerden gelen 30 Çinli işletmenin temsilcileri yer alıyor.

Diğer yandan, Çin heyeti, dün Yeni Delhi'de düzenlenen Shanghai'nin kasım ayında ev sahipliği yapacağı “Çin Uluslararası İthalat Fuarı”nın tanıtım toplantısına katıldı.

Çin Ticaret Bakanlığı Dış Ticaret Departmanı Başkanı Ren Hongbin, Çin piyasasının dışa açılmayı sürdüreceğini ve Hindistan dâhil olmak üzere farklı ülkelerle birlikte her alandaki işbirliğini pekiştireceğini söyledi.

Diğer yandan, toplantının ardından iki ülke arasında toplam 2 milyar 360 milyon dolar değerindeki 101 ticaret anlaşması imzalandı.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor