Karamay'da 6 yeni uçak seferi hizmete giriyor

2018-03-22 10:25:15

Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi'ne bağlı Karamay kentinde 25-27 Mart'ta birbiri ardına 6 uçak seferinin hizmete gireceği, Karamay'ın böylece turizm alanında bölgede bir kavşak noktasına dönüşmesinde önemli bir adımın daha atılmış olacağı bildirildi.

Karamay Belediyesi kısa süre önce yeni açılacak 6 uçak seferinin tanıtımı için bilgilendirme toplantısı düzenledi. 6 uçak seferi arasında Guangzhou-Zhenzhou-Karamay, Nanjing-Tiayuan-Karamay, Changsha-Yinchuan-Karamay hatları da yer alıyor.

Karamay'da günümüzde Çin'in iç kesiminde yer alan kentlere giden uçuş hattı sayısı 14'e, Xinjiang'ın diğer kentlerine giden uçuş hattı sayısının ise 7'ye yükseltildiği belirtildi.

Karamay'ın Xinjiang'daki önemli uçuş merkezlerinden biri ve Xinjiang'ın kuzey kesimindeki turizm kavşak noktası olması için tüm olanakların kullanıldığı açıklandı. 2017 yılında Karamay havalimanında ağırlanan yolcu sayısının 390 bine ulaşarak, 2016 yılına göre yüzde 46 oranında arttığı belirtildi. 2017 yılında Karamay'da ağırlanan turist sayısının ise 5 milyon 200 bini aştığı, elde edilen turistik gelirin ise 4 milyar 450 milyon yuana ulaştığı belirtildi.   

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor