Çin Eğitim Bakanı: Öğrencilerin ders yükü azaltılacak

2018-03-16 15:52:53 CRI

Çin Eğitim Bakanı: Öğrencilerin ders yükü azaltılacak

Çin Eğitim Bakanı Chen Baosheng, Çin'de öğrencilerin üzerindeki ders yükünün azaltılmasında önemli aşama kaydedildiğini, önümüzdeki dönemde eğitim sistemindeki düzenlemelerin süreceğini söyledi.

Çin Ulusal Halk Meclisi'nin yıllık toplantısı kapsamında düzenlenen basın toplantısında konuşan Bakan Chen, Çin'de eğitim düzeninde ve ilgili idari mekanizmalarda standartlaşmanın sağlanacağını ve çocukların üzerindeki ders yükünün azaltılacağını belirtti.

Eğitim kurumlarının, eğitim hizmetlerinin gelişmesindeki rolünün önemine işaret eden Chen, belirli ölçütleri karşılamayan veya yasa dışı faaliyet gösteren eğitim kurumlarının çalışmalarının sonlandırılacağını söyledi. Chen, sağlıklı bir eğitim düzeni kurulması ve çocukların yükünün azaltılması için öğretmenler ile eğitim kurumları arasındaki çıkar amaçlı gizli ilişkilerin önlenmesi gibi kapsamlı tedbirlerin uygulanacağını kaydetti.

Eğitim Bakanı Chen, ayrıca sınav yükünün de azaltılması için çalışılacağını ve öğrencilerin başarısını sınav puanlarına göre ölçen anlayışın terk edileceğini ifade etti.

Diğer yandan, Bakan Chen, Çin'in yabancı ülkelerle eğitim kurumları kurmak gibi 2 bin 600'den fazla ortak projeyi de hayata geçirdiğini açıkladı. Chen, Çinli çocukların yaşadıkları mahallelerde kaliteli eğitim görebilmesinin yanı sıra, ortak projelerle tüm tarafların ihtiyaçlarını karşılayacak dostluk elçileri yetiştirildiğini belirtti.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor