AAYB yetkilisinden Kuşak ve Yol'a övgü

2018-03-16 11:24:25 CRI

AAYB yetkilisinden Kuşak ve Yol'a övgü

Asya Altyapı Yatırım Bankası (AAYB) Polonya Direktörü Radek Pyffel, Kuşak ve Yol'un inşasının Orta ve Doğu Avrupa ile Güneydoğu Asya halklarına yarar getireceğini söyledi.

Pyffel, Cakarta'da bulunan Endonezya Üniversitesi'ne bağlı Stratejik ve Küresel Araştırma Enstitüsü'nün davetlisi olarak, Kuşak ve Yol inisiyatifinin Orta ve Doğu Avrupa ile Güneydoğu Asya bölgelerine etkileri konusunda bir konferans verdi.

Çin'deki yıllık meclis toplantılarını yakından izlediğini kaydeden Pyffel, hükümetin çalışma raporunda dışa açılmanın artırılacağına dair verilen mesajların, AAYB'nin dayanışma ve işbirliği ruhuyla da uyumlu olduğunu kaydetti.

“Kuşak ve Yol” inisiyatifinin kazan-kazan temelinde olması nedeniyle daha fazla ülkenin katılım ve desteğini kazandığına işaret eden Pyffel, asıl vazifesi Asya-Pasifik ülkelerindeki altyapı projelerine destek vermek olan AAYB'nin bu niteliğinin Kuşak ve Yol inisiyatifiyle de uyum gösterdiğini, bu çalışmaların ilgili ülkelerin halklarına yarar getireceğini belirtti.

Katılımcılar, Kuşak ve Yol'un Endonezya'ya getirdiği en önemli etkilerin, altyapı, bağlanırlık ve yatırım alanlarında olduğunu, AAYB'nin ülkenin altyapı inşasına desteğinin sürmesini arzuladıklarını dile getirdiler.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor