“Çin-ABD ticari anlaşmazlıkları yapıcı yolla çözülmeli”

2018-03-15 18:51:18 CRI

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Lu Kang, Çin ve ABD arasındaki ticari sorunların yapıcı yolla ve işbirliğini büyütmeye yönelik bir yaklaşımla çözülmesini beklediklerini belirtti.


Lu Kang bugün düzenlenen olağan basın toplantısında, Çin'in Çin-ABD ekonomik ve ticari anlaşmazlıkları hakkındaki tutumunu yineledi.


ABD'nin Çin'den ticaret açığını azaltmasını istemesine ilişkin haberi yorumlayan Lu Kang, son zamanlarda Çin ile ABD arasında yaşanan ekonomik ve ticari anlaşmazlıklar için temasların sürdürüldüğünü, iki tarafın da yapıcı ve işbirliğini büyütmeye yönelik bir tavırla sorunları çözmesini beklediklerini kaydetti.


Çin ile ABD arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerin karşılıklı yarar ve ortak kazanca dayalı ilişkiler olduğunu söyleyen Sözcü; Çin'in dış ticaret faaliyetlerinde her zaman verdiği sözleri tutarak, ticaret kurallarına uyduğunu vurguladı.

Çin ile ABD arasındaki ekonomik ve ticari anlaşmazlıkların her zaman yapıcı şekilde çözülmüş olduğunu ve bugün iki ülkenin ortadaki anlaşmazlıkları yine dostane bir yaklaşımla çözebileceğine inandıklarını vurguladı.


Ticaret savaşının hiçbir tarafın çıkarına uygun olmayacağını belirten Sözcü, Çin'in kendi hak ve çıkarlarını kararlılıkla koruyacağını sözlerine ekledi.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor