Yurt dışındaki Çinlilerden anayasa değişikliğine destek

2018-03-14 16:53:21 CRI

Yurt dışında yaşayan Çinliler, anayasa değişikliğinin Çin halkı için doğru seçenek olduğunu, tarihin akışına ve zamanın gereklerine uyduğunu düşünüyor.

Angora-Çin Ticaret Odası Sekreteri Zhao Hongbing, anayasa değişikliğinin hem ülke hem de halk için yararlı bir adım olduğunu belirtti. İlgili değişikliklerin yurt dışında ikamet eden 60 milyondan fazla Çinlinin iradesini yansıttığını dile getiren Zhao, böylece zamanın gereksinimlerine de kapsamlı şekilde yanıt verildiğini ifade etti.

ABD'deki Çinliler Federasyonu Başkan Yardımcısı Liao Zhongqiang, değişiklik teklifinde Çin'e özgü sosyalizm sisteminin avantajları vurgulanırken, ulusal yol gösterici ideolojinin de belirlendiğini hatırlattı. Liao, günden güne gelişen Çin'in, uluslararası arenada daha önemli rol oynayacağına inandığını kaydetti.

Tanzanya'daki Çin Barışçıl Birleşmeye Destek Derneği Başkanı Feng Zhenyu ise anayasa değişikliğinde en çok geçen dört kelimenin uyum, reform, yeniden canlanma ve medeniyet olduğuna dikkat çekti.

Feng, anayasa değişikliği vesilesiyle yurt dışındaki Çinlilerin ülkenin barışçıl birleşmesine ve kalkınmasına güç sağlayacağını belirtti.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor