Liderler, ÇUHM oturumlarına katılmayı sürdürüyor

2018-03-13 11:19:30 CRI

ÇKP Merkez Komitesi Siyasi Bürosu'nun daimi üyelerinden Li Keqiang, Li Zhanshu, Wang Yang, Wang Huning, Zhao Leji ve Han Zheng, dün sabah 13. Çin Ulusal Halk Meclisi 1. Toplantısı kapsamında gerçekleştirilen oturumlara katıldı.

Başbakan Li Keqiang, Hunan eyaleti delegelerinin oturumunda yaptığı açıklamada, reform ve dışa açılma sürecinin ilerletilmeye devam edilmesinin önemine vurgu yaptı. Başbakan Li, girişimcilik ve inovasyon için hukuka dayalı ve adil bir iş ortamı yaratılması için çabaların artırılması çağrısında bulundu.
Reel ekonominin dönüşümünün ve gelişiminin hızlanması gerektiğine işaret eden Li Keqiang, ileri donanım imalatı sektörünü küresel rekabete katılmaya teşvik ettiklerini dile getirdi.

Jilin eyaletinden gelen delegelerin düzenlediği oturuma katılan ÇKP Merkez Komitesi Siyasi Bürosu Daimi Üyesi Li Zhanshu da “halk meclisi sisteminin” korunmasının ve geliştirilmesinin önemine vurgu yaptı.

Li Zhanshu, delegelerden Yeni Dönemde Xi Jinping'in Çin'e Özgü Sosyalizm Düşüncesi'nin derinliğine kavranmasını, ÇKP 19. Ulusal Kongresi'nden çıkan başlıca politikaların en iyi şekilde hayata geçirilmesini talep etti.
Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi delegelerinin toplantısına katılan ÇKP Merkez Komitesi Siyasi Bürosu Daimi Üyesi ve Başbakan Yardımcısı Wang Yang, delegelerden Xi'nin düşüncesinin rehberliğinin izlenmesi, toplumsal istikrar ve barışın korunması, çeşitli etnik gruplar arasındaki iletişimin yoğunlaşarak etnik dayanışmanın güçlendirilmesi için çalışılmasını istedi.
ÇKP Merkez Komitesi Siyasi Bürosu Daimi Üyesi Wang Huning de Qinghai eyaleti delegelerinin toplantısında yaptığı açıklamada, yerel yönetimlerden ekolojik çevrenin korunması temelinde yeşil kalkınma sağlamalarını istedi. Delegelere, eyaletin kalkınmasına yeni ivmeler kazandırma çağrısında bulunan Wang Huning, yoksulluğun azaltılması ve etnik dayanışmanın artırılması için çabaların da sürmesi gerektiğini vurguladı.

Gansu eyaletinden gelen delegelerin toplantısına katılan ÇKP Merkez Komitesi Siyasi Bürosu Daimi Üyesi ve Disiplin Denetleme Komisyonu Sekreteri Zhao Leji ise ilgili makamların, denetim komisyonlarının, anayasada devlet organları arasında yer almasından faydalanarak ulusal denetim sistemindeki reformu ilerletmeleri gerektiğini dile getirdi.

ÇKP Merkez Komitesi Siyasi Bürosu Daimi Üyesi Han Zheng de Hainan eyaleti delegelerinin toplantısında yaptığı açıklamada, Çin'de reform ve dışa açılma politikasının uygulanmasının 40. yılı ve Hainan Özel Ekonomik Bölgesi'nin kuruluşunun 30. yılınun doğurduğu fırsatlardan yararlanarak uluslararası turizmi geliştirme ve çevre koruma çalışmalarını yoğunlaştırma çağrısında bulundu.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor