Filipinler'in insan hakları alanındaki çabası desteklenmeli

2018-03-12 19:21:34 CRI

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Lu Kang, başta BM İnsan Hakları Yüksek Komiserliği olmak üzere uluslararası toplumun, Filipinler'in kendi koşulları ölçüsünde insan hakları konusunda harcadığı çabaya destek vermesi gerektiğini belirtti.

İngiliz medyasında yer alan habere göre, Filipinler Adalet Bakanlığı tarafından geçen ay “terör faaliyetleriyle” hükümete zarar veren isimler listesi çıkarıldı. Bu listede, BM insan hakları özel raportörü de yer alıyor. Bu nedenle BM İnsan Hakları Yüksek Komiseri Zeyd Raad El Hüseyin, Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin “psikiyatrik değerlendirme” yapma ihtiyacı olduğunu söylemişti.

Lu Kang bugün düzenlenen basın toplantısında, Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin göreve başladıktan sonra, uyuşturucu ve terörle mücadele, ekonomiyi geliştirme ve Filipinler halkının yaşam koşullarını iyileştirmek için büyük çaba harcadığını ve ülkede büyük destek aldığını anımsattı.

BM İnsan Hakları Yüksek Komiserliği dahil, uluslararası toplumun Filipinler'in egemenliğine ve halkın iradesine saygı göstermesi gerektiğini vurgulayan Sözcü, uyuşturucu ve terörle mücadelede kaydettiği ilerlemelere adil ve objektif yaklaşılarak, Filipinler'in insan hakları davasını ilerletmesine destek verilmesi gerektiğinin altını çizdi.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor