Çin Uluslararası İthalat Fuarı birçok ülkenin ortak eseridir

2018-03-11 15:55:31

Bu yılın Kasım ayında düzenlenecek ilk Çin Uluslararası İthalat Fuarı ülke içi ve dışından büyük ilgi görüyor. Çin Ticaret Bakanı Zhong Shan, fuarın Çin'in başlattığı ve birçok uluslararası örgüt ile ülkenin ortaklaşa katıldığı bir ulusararası fuar olduğunu belirterek bu fuarın sadece Çin'in solosu olmadığını ve birçok ülkenin bir araya gelerek oluşturduğu çok sesli bir koro olduğunu kaydetti.

2017 yılının Mayıs ayında Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Kuşak ve Yol Uluslararası İşbirliği Forumu'nda yaptığı konuşmada, 2018 yılından itibaren Çin Uluslararası İthalat Fuarı'nı düzenleyeceklerini ilan etmişti.

Zhong Shan, bugün 13. Çin Ulusal Halk Meclisi (ÇUHM) 1. Toplantısı kapsamında düzenlenen basın toplantısında, fuarın yılda bir kere düzenleneceğini ve ilk fuarın 5-10 Kasım 2018 tarihlerinde Çin'in Shanghai kentinde gerçekleştirileceğini ifade etti.

Birinci Çin Uluslararası İthalat Fuarı'na 60 ülkenin davet edilmesinin planlanmış olduğunu dile getiren Zhong Shan, ancak gelinen son noktada 120'den fazla ülke ve bölgeden şirketlerin fuara başvurduğuna ve dünyanın her yerinden yaklaşık 150 bin alıcının fuara katılacağına işaret etti.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor