Liderler, ÇUHM'nin oturumlarına katılmaya devam ediyor

2018-03-11 14:45:35

Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi Genel Sekreteri, Çin Cumhurbaşkanı, Çin Merkezi Askeri Komsiyonu Başkanı Xi Jinping, ÇKP Merkez Komitesi Siyasi Bürosu Daimi Üyesi ve Başbakan Li Keqiang, ÇKP Merkez Komitesi Siyasi Bürosu Daimi Üyesi Li Zhanshu, ÇKP Merkez Komitesi Siyasi Bürosu Daimi Üyesi ve Disiplin Denetleme Komisyonu Sekreteri Zhao Leji, dün sabah 13. Çin Ulusal Halk Meclisi 1. Toplantısı kapsamında gerçekleştirilen oturumlara katıldı.

Xi, Chongqing delegasyonunun oturumunda 8 temsilcinin kaliteli kalkınma, meclisin hukuk inşasındaki rolü, Yangtze Nehri bölgesinde ekolojik koruma, inovasyonun teşvik edilmesi ve Çin geleneksel kültürünün aktarılması gibi konularla ilgili görüşlerini dinledi.

Xi, parti ve hükümet yetkililerinin temel meslek ve hukuk bilgisine sahip olmaları gerektiğini belirtti. Xi, Çin'e özgü sosyalizmin inşasında ÇKP'nin bel kemiğinin, partinin taşra komiteleri olduğuna dikkat çekti. Xi, Chongqing Belediyesi ve halkının dayanışma içinde hareket ederek, kenti yeşil dağlara ve berak sulara sahip güzel bir kent haline getirmesini arzuladığını dile getirdi.

Ningxia delegasyonunun oturumuna katılan Li Keqiang, geçen 5 yılda Ningxia'da göz alıcı başarıların elde edildiğine işaret etti. Li, Ningxia yönetiminin “Batı kesimleri kalkındırma” planını iyi şekilde hayata geçirerek, reform ve dışa açılmada örnek oluşturulması, halkın yaşamının iyileştirilmesi, yoksullukla mücadele ve çevre koruma alanlarında büyük çaba gösterilmesi gerektiğini ifade etti.

Yunnan delegasyonunun oturumuna katılan Li Zhanshu, Yunnan eyaletinin çevre koruma alanında öncü ve Çin'i Güney Asya ve Güneydoğu Asya'ya bağlayan merkez haline getirilmesi beklentisini dile getirdi.

Tibet delegasyonunun oturumuna katılan Zhao Leji, delegelerin konuşmalarını dinledikten sonra ÇKP'nin disiplin inşasının önemine değindi.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor