Xi'den kırsal bölgeleri kalkındırma vurgusu

2018-03-09 09:36:06 CRI

Xi'den kırsal bölgeleri kalkındırma vurgusu

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, kısal bölgeleri kalkındırma stratejisinin sağlam bir şekilde hayata geçirilmesi gerektiğine vurgu yaptı.


ÇKP Genel Sekreteri, Cumhurbaşkanı ve Askeri Komisyon Başkanı Xi Jinping dün, yapılmakta olan Çin Ulusal Halk Meclisi'nin yıllık toplantısı kapsamında Shendong eyaletinin delegelerinin grup toplantısına katıldı.


Xi, kırsal bölgeleri kalkındırma stratejisinin uygulanmasının, ÇKP 19. Ulusal Kongresi'nde alınan önemli bir karar olmasının yanı sıra, orta halli refah toplumu oluşturulması ve sosyalist modernizasyon inşasındaki önemli bir görev niteliği taşıdığını belirtti.


Xi, tarımın güçlülüğünün, köylerin güzelliğinin ve köylülerin zenginliğinin, orta halli refah toplumunun ve sosyalist modernizasyonun kalitesini yansıttığını ifade etti.


Xi, kırsal bölgeleri kalkındırma stratejisinin öneminin ve gerekliliğinin derinlemesine fark edilmesi ve stratejinin sağlam adımlarla hayata geçirilmesi gerektiğinin altını çizdi.


Xi ayrıca, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla, ÇKP Merkez Komitesi adına, kadın delegeler ile çalışanların ve ülke genelindeki çeşitli etnik gruplara mensup kadınların, Emekçi Kadınlar Günü'nü kutladı.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor