Çin, Xiongan Yeni Bölge'ye yabancı yatırımcıları davet ediyor

2018-03-06 15:47:38 CRI

Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu Başkanı He Lifeng, Xiongan Yeni Bölge'nin işlevsel taleplerini karşılayabilen uluslararası şirketlerin memnuniyetle karşılandığını belirtti.


He Lifeng, dün başlayan Çin Ulusal Halk Meclisi yıllık toplantısı sırasında düzenlenen basın toplantısında konuyla ilgili değerlendirmede bulundu.


He toplantıda, bölgeyle ilgili planlanma ve inşa çalışmalarının yeni bir aşamaya girdiğine dikkat çekerek, proje dahilinde bir idarenin kurulduğunu ve ülke çapından yetenekli elemanların işe alındığını vurguladı.


He, “Dünyanın her yerinden, Beijing'in başkent dışı işlevlerinin gereksinimlerini karşılayabilen ve yüksek kalitede gelişim gösteren projeleri memnuniyetle karşılıyoruz.” ifadelerini kullandı.


Yeni bölgede, Xiongan-Beijing arası seyahat süresini 30 dakikaya düşürecek demiryolu bağlantısı dahil, altyapı projelerinin başladığının altını çizen He, bölgenin ağaçlandırmasının ise bu kış başladığını dile getirdi.


İnşasına 2017 yılının Nisan ayında başlanan Xiongan Yeni Bölge, başkent Beijing'in 100 kilometre güneybatısında, Hebei eyaleti sınırları içinde yer alıyor. Xiongan Yeni Bölge, Shenzhen Özel Ekonomi Bölgesi ve Shanghai Pudong Yeni Bölge'nin ardından, Çin'in ulusal öneme sahip üçüncü yeni bölgesi olacak.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor