Çin: Güney Kore heyetinin ziyaretinin olumlu geçmesini bekliyoruz

2018-03-05 19:28:58

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Geng Shuang, Güney Kore Cumhurbaşkanı Moon Jae-in'in özel bir heyeti Kuzey Kore'ye göndermesinin iyi bir şey olduğunu ve ziyaretin olumlu geçmesini beklediklerini belirtti.

Geng Shuang, bugün düzenlenen basın toplantısında, son günlerde Güney Kore ve Kuzey Kore'nin 2018 PyeongChang Kış Olimpiyat Oyunları vesilesiyle diyalog ve karşılıklı temas gerçekleştirdiğini, Kore Yarımadası'ndaki gerginlikte yumuşama eğilimi gösterildiğini ve son yaşananları olumlu karşıladıklarını ve desteklediklerini ifade etti.

Geng Shuang, ilgili tarafların Kore Yarımadası'nın barışına ve istikrarına önem vermesini ve PyeongChang Kış Olimpiyatları sırasında gerçekleştirilen diyalogun sürdürülmesini istediklerini dile getirdi.

Güney Kore ve Kuzey Kore arasındaki etkileşimin Kuzey Kore ve ABD arasında da gerçekleştirilmesi gerektiğine değinen Geng Shuang, Güney-Kuzey Kore ilişkisinin iyileştirilmesi için gösterilen çabanın Kore Yarımadası'nın nükleer silahlardan arındırılması ve uzun vadeli barışın korunması için gösterilen ortak çabaya kadar genişletilmesini ümit ettiklerini kaydetti.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor