“İran iş çevresi, Çin ile işbirliğine hazır”

2018-03-02 14:46:08

İran-Çin Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Esadullah Askerovladi, ticaret odasına bağlı 6 bin işletmenin Çin ile işbirliğini güçlendirmeye hazır olduğunu açıkladı.

Askerovladi, Shanghai'da düzenlenen Doğu Çin İthalat ve İhracat Fuarı kapsamındaki iş forumunda yaptığı konuşmada, İran'ın Çin ile ticaret işbirliğine önem verdiğine işaret ederek, İran-Çin Sanayi ve Ticaret Odası'nın İran'ın en büyük ticaret odası olduğunu, ticaret odası üyelerinin tamamının Çin ile işbirliğini güçlendirmeye hazır olduğunu kaydetti.

Çin işletmelerinin İran'da iş incelemesi yapmasını beklediklerine dikkat çeken Askerovladi, Çin'in İran'ın en büyük ticari ortağı olduğuna değinerek, bu ilişkilerin devam ettirilmesi gerektiğini söyledi.


Forumda ayrıca İran-Çin Sanayi ve Ticaret Odası, Doğu Çin İthalat ve İhracat Fuarı makamları arasında işbirliği anlayış muhtırası imzalandı.


İlki 1991 yılında düzenlenen Doğu Çin İthalat ve İhracat Fuarı, Shanghai, Jiangsu, Zhejiang, Anhui ve Fujian gibi 9 eyalet tarafından organize edilmekte. Fuar günümüzde Çin'in en büyük bölgesel iş dünyası etkinliklerinden biri konumunda yer alıyor.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor