Çin'de yeni kayıtlı işletme sayısında büyük artış

2018-03-01 15:10:39

Çin Devlet Sanayi ve Ticaret Yönetim Genel Müdürlüğü, ülkede yapılan ticaret reformundan verimli sonuçlar alındığına işaret ederek, piyasaya girişin kolaylaştırıldığını, geçen yıl günlük yeni kayıtlı işletme sayısının 16 bin 600'e ulaştığını bildirdi.

Çin Devlet Sanayi ve Ticaret Yönetim Genel Müdürlüğü, yeni işletmelerin piyasaya girişini teşvik etmek için sermaye, arazi gibi konularda kolaylıkları yoğunlaştırdıklarını, böylece halkın işyeri açma hevesini alevlendirdiklerini bildirdi.

Yatırım ve işyeri açmada yine de sistematik engellerin bulunduğuna dikkat çeken Çin Devlet Sanayi ve Ticaret Yönetim Genel Müdürlüğü, bu nedenle önümüzdeki günlerde piyasaya giriş sisteminde reformu ilerletmeye devam edeceklerini, piyasa denetim mekanizmasını güçlendireceklerini, KOBİ'lerin gelişmesine destek sağlayacaklarını, böylece daha verimli iş ortamı oluşturacaklarını kaydetti.

Dünya Bankası tarafından yayımlanan raporda, 2013-2017 döneminde Çin iş ortamı kalitesi açısından küresel sıralamada 18'inci, işletme açma kolaylığı açısından ise küresel sıralamada 65'inci sırada yer aldığı bildirildi.  

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor