İran, Shanghai STB'de Ulusal Fuar Pavyonu açtı

2018-02-28 19:34:55 CRI

İran, Shanghai STB'de Ulusal Fuar Pavyonu açtı

Çin'in Shanghai kentinde bulunan Serbest Ticaret Bölgesi'nde yer alan İran Ulusal Fuar Pavyonu, bugün düzenlenen törenle resmen açıldı.

Törene başta İran'ın Beijing Büyükelçisi ve iki ülkenin ticaret, yatırım ve turizm alanlarından yetkilileri olmak üzere temsilciler katıldı.

İran Sanayi, Maden ve Ticaret Bakan Yardımcısı Shojaei Borhan da törende yaptığı konuşmada, son yıllarda Çin'in İran'ın en büyük ticaret ortağı olma konumunu koruduğunu hatırlatarak iki ülke arasında büyük bir işbirliği potansiyeli bulunduğunu belirtti.

Borhan, Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping'ın ortaya koyduğu “Kuşak ve Yol” inisiyatifine olumlu cevap veren İran'ın, bu çerçevede Çin ile her alandaki temas ve işbirliğini genişletmeye hazır olduğunu kaydetti.

Borhan, İran Ulusal Fuar Pavyonu'nun açılmasının iki ülke arasındaki temas ve anlayışın artmasının yanında, karşılıklı yatırımlarda ve İran ürünlerinin Çin'e, Çin ürünlerinin de İran'a girmesinde önemli rol oynayacağını ifade etti.

Diğer yandan, iki ülkeden temsilciler, bugün düzenlenen İpek Yolu: Çin-İran Yatırım ve Serbest Ticaret Zirvesi'nde bir araya gelerek, yatırım ve ikili ticaret konularını masaya yatırdı.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor