Çin'in ana kesimden Taiwan adasına müjde

2018-02-28 15:01:14

Çin Taiwan İşleri Ofisi Sözcüsü An Fengshan, Taiwan boğazının iki yakası arasındaki ekonomik, ticari ve kültürel bağlantıyı güçlendirmek, çifte kazanca ulaşmak için Çin hükümetinin bir dizi yeni tedbiri bugünden itibaren resmen yürürlüğe sokacağını açıkladı.

 31 tedbir arasında Çin'in ana kesimindeki işletmelerle Taiwanlı işletmelere eşit muamele edilmesi, Taiwanlı işletmelerin “Made in China 2025” gibi ana kesimdeki altyapı projeleriyle kamu sipariş ihalelerine katılmasının teşvik edilmesi, vergi indirimi, ana kesimde eğitim, girişimcilik, iş yeri açma, istihdam ve günlük yaşam gibi alanlarda Taiwanlılara kolaylıkların sağlanması yer aldı.

Taiwanlılara Çin'in ana kesiminde 134 ulusal mesleki sınava katılma hakkı verilecek, böylece Taiwanlıların ana kesimde istihdam edilmesine yardım sağlanacak. Taiwanlı nitelikli kadroların ana kesimde kalifiye kadro yetiştirmeyi öngören ulusal projeye başvuru yapmalarına da destek sağlanacak.

Bahsi geçen bir dizi tedbirin Taiwan adası ve ana kesim arasında bağlantı ve değişimin pekiştirilmesine güç katacağı belirtildi.  

      

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor