Li Keqiang'dan Çin-Almanya İnovasyon Konferansı'na kutlama mesajı

2018-02-27 16:25:15

Çin Başbakanı Li Keqiang, bugün 5. Çin-Almanya İnovasyon Konferansı'na kutlama mesajı gönderdi. Başbakan Li, günümüzde yeni tur bilimsel devrim ve endüstriyel dönüşümün tüm dünyayı etkilediğine, bilimsel ve teknolojik inovasyonun insanlığın üretim ve yaşam tarzılarını derin bir şekilde değiştirmekte olduğuna işaret etti.

Li, Çin ve Almanya'nın bilimsel ve teknolojik inovasyondaki işbirliğinin büyük ülkelerin bilim ve teknoloji işbirliğine örnek oluşturarak iki ülke arasındaki somut işbirliğinde dev bir lokomotif rolü oynadığını kaydetti.

Çin ekonomisinin yeni dinamiğinin eskisinin yerine geçtiği ve endüstriyel yapının yükseltildiği kritik bir aşamada bulunduğuna dikkat çeken Li, Çin'in yeni kalkınma düşüncesini uygulayarak inovatif kalkınmayı hızlandırma stratejisini derinlemesine yerine getirerek, halkın iş yaratma seviyesini artırarak inovasyona dayalı ülke inşasını hızlandıracağını belirtti.

Çin ve Almanya'nın akıl gücünü birleştirerek aralarındaki fikir birliklerini artırmaları, bilim ve teknoloji inovasyonundaki temas ve işbirliğini derinleştirmelerini arzuladığını ifade eden Li, dolayısıyla iki ülke ekonomisi ve toplumunun sağlıklı gelişmesini hızlandırıp küresel ekonomiye yeni dinamik katması temennisini dile getirdi.

Çin-Almanya hükümetler arası işbirliği anlaşmasının imzalanmasının 40. yıldönümü dolayısıyla 5. Çin-Almanya İnovasyon Konferansı bugün Beijing'de yapıldı. İki ülkenin çeşitli çevrelerinden 300 temsilci konferansta hazır bulundu.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor