Xi'nin Çin'e özgü sosyalizm düşüncesinin Anayasa'ya alınması büyük önem taşıyor

2018-02-26 15:18:19

      Çin Komünist Partisi 19. Merkez Komitesi 2. Genel Kurulu'nda onaylanan Anayasa değişikliğini öngören belgede, demokrasi ve geniş tabanlı görüş birlikleri temelinde Xi Jinping'in yeni dönemde Çin'e özgü sosyalizm düşüncesinin Anayasa'ya yer verilmesi kararlaştırıldı.

       Bahsi geçen karar, tüm parti, devlet ve bütün etnik grupların ortak iradesini gösterdi, partinin tutumlarıyla halkın iradesi arasındaki yüksek entegrasyonu yansıttı, Çin milletinin ulu kalkınmasını öngören Çin rüyasının gerçekleştirilmesi, yeni dönemde Çin'e özgü sosyalizm zaferine ulaşılması için büyük önem taşıyor.

      Xi Jinping'in yeni dönemde Çin'e özgü sosyalizm düşüncesinin Anayasa'ya alınarak, partinin rehberlik düşüncesinin devletin iradesine dönüştürülmesi, parti ve devletin kalkınmasının acilen gereksinimi olduğu gibi, Çin anayasasının mükemmelleştirilmesi için bir iç talep olduğu belirtildi.

     Xi Jinping'in yeni dönemde Çin'e özgü sosyalizm düşüncesinin Anayasa'ya alınarak, yeni dönemde devletin kalkınmasının temel hedefleriyle stratejilerinin daha belirgin hale getirilmesi, Çin rüyasının gerçekleştirilmesinde tüm parti üyeleri, tüm etnik gruplara mensup vatandaşların dayanışma içinde güçlerinin seferber edilmesi için büyük önem taşıyor.

    Xi Jinping'in yeni dönemde Çin'e özgü sosyalizm düşüncesinin Anayasa'ya alınarak, partinin tüm çalışmalarındaki liderlik rolünün en yüksek siyasi ilke olarak sıkıca hayata geçirilmesi, partinin iktidar rolünün pekiştirilmesi, devletin refahıyla milli kalkınma için güçlü siyasi güvence sağlayacaktır.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor